Přispíváme k ochraně opic kahau nosatých a k záchraně ekosystému v Balikpapanském zálivu v indonéské provincii Východní Kalimantan na ostrově Borneo.

Zátoka nosatých opic na staletiním snímku - zdroj: Google maps

Zátoka nosatých opic na staletiním snímku – zdroj: Google maps

Cílem našeho hnutí je zachránit prales při pobřeží, který je domovem celé řady jedinečných živočišných druhů. Patří k nim nejen nosaté opice, ale i mořské panny – vzácní dugongové, delfíni orcely tuponosé, levharti obláčkoví, orangutani, medvědi malajští, mořské želvy – karety obrovské, největší krokodýli světa –  krokodýli mořští, nádherní bažanti bornejští, kteří nežijí nikde jinde na světě, dráčci létaví a spousty dalších jedinečných živočichů. Naším cílem je i uchování tradičních rybářských komunit, protože obživa jejich obyvatel závisí na zachování tohoto ekosystému.

Kahau nosatý - samec krmící se na mangrovníku

Kahau nosatý – samec krmící se na mangrovníku

Také pralesům v Zátoce nosatých opic dnes hrozí bezprostřední zánik, a to kvůli nerozvážným zejména korporátním akcím, jako je výstavba nepotřebné silnice, expanze průmyslu a zakládání plantáží palmy olejné tam, kde pro to nejsou vhodné podmínky, nájezdy dřevařských gangů,… Chceme těmto aktivitám zamezit.