Pomáháme i želvám

I do Zátoky nosatých opic občas zabloudí mořské želvy. V případě, že se jim vyskytne nějaké nebezpečí, vždy je poblíž někdo z našeho týmu, aby se věc vyřešila. Nejvíc v tomto směru pomáhá Hery Seputro – potápěč a ochranář přírody. Pomáhá s vypouštěním čerstvě vylíhlých malých želviček i s vyproštěním a záchranou uvízlých dospělých mořských želv. Tyto fotky sice nejsou přímo ze Zátoky, ale ilustrují dané situace.

Naši spolupracovníci Hery Seputro a Ruslan Rutsar se chystají vypustit vylíhlé mořské želvy

Ukažme společně místním v mnoha zemích, jak chránit mořské želvy efektivně pomocí sbírky na vytvoření publikace o ochraně mořských želv https://www.darujme.cz/new/promotion-detail/?promotion=1200084 – moc pomůže jakýkoli příspěvek i sdílení sbírky.
Například na západě Sumatry naproti pláže u Pariamanu na snad jen 300 m vzdálenému ostrůvku Pulau Kasiak, želvy kladou vejce. Rybáři je odtud záměrně vybírají a pracovníci centra od nich vejce na pobřeží vykupují. „Takovým přístupem zde takzvaní ochránci sběr vajec jen podporují,“ říkáte si? Ano, máte pravdu. Je to ukázka ochrany, která nefunguje. A to není všechno. Zabavená vejce se pak inkubují v centru a po vylíhnutí pracovníci mořské plazy umístí do malých bazénů. Pozor! Se sladkou vodou – rozbité čerpadlo je nejčastější výmluvou. Infekční nemoci želv, těžké dýchání a krunýř porostlý řasami nikdo neřeší. Pomozme vládě i ochranářům pochopit, že mořské želvy patří do moře a ne do bazénu, tam si potravu najdou sami.

Hery s kolegou a záchrana uvízlé dospělé karety

– Bekantan –

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *