Projekt EKOKARAVAN

Ochránci přírody spouští projekt Ekokaravan – zachrání „pivaře z Bornea“?

Kahau nosatý, foto Petr Šrámek
  1. dubna 2018 – Vědci a ochránci přírody nyní stojí před rozhodnutím, zda mají pozastavit jeden z nejlepších českých tropických ochranářských projektů, který se zabývá mj. i záchranou tzv. „pivařů z Bornea“ – vzácných opic kahau nosatých (více http://zatokanosatychopic.cz/?page_id=706). Finanční situaci tohoto a dalších ochranářských projektů v České republice i v zahraničí by však mohl pomoci vyřešit nový projekt Ekokaravan (tisková zpráva zde: http://zatokanosatychopic.cz/?page_id=744). Kampaň na získání prostředků pro jeho vytvoření nyní spouští Koalice proti palmovému oleji za podpory Nadace Partnerství.

– Bekantan –

Aktuálně – Zátoka pod příkrovem ropné skrvny

V pondělí jsme vás informovali o katastrofě, která se stala v Balikpapanském zálivu. Snažíme se získat informace, jak vlastně k vylití ropné skvrny došlo, kdo je za to zodpovědný… Víme však, že místní obyvatelé zejména lidé okolo našeho projektu a dobrovolníci tlačí na místní úřady, aby došlo k důkladnému a co nejrychlejšímu vyšetření. Dochází k monitoringu škod.

Na 4. dubna je svolána demonstrace, která má za cíl dotlačit vládu k zodpovědnému vyšetření a hlavně k důsledné ochraně celého prostoru Balikpapanského zálivu k zajištění zdravého životního prostředí pro obyvatele Zátoky.

Protestní akce
Mořská bioložka Danielle Kreb, naši dva místní koordinátoři Maulana a Darman a team zajišťující monitoring škod
Bez komentáře
Bez komentáře

– Bekantan –

Aktuálně – oběti v Zátoce

V sobotu 31. 3. 2018 došlo k úniku ropné skvrny a požáru v Balikpapanském zálivu. Jakmile budeme mít více informací, dáme Vám vědět. Zatím pouze víme, že obětí se stali 2 místní obyvatelé a další 3 jsou stále pohřešováni. Je to velká tragédie! Zejména když zjistíme, že za oběť tragédii padli už také dva místní sladkovodní delfíni – orcely tuponosé. Je nám velice smutno, když se s Vámi dělíme o tyto informace a kruté záběry. Doufejme, že se však místní vláda z těchto hrůzných událostí poučí a podnikne důležité kroky pro ochranu Zátoky.

Fotky bez komentáře…

http://www.thejakartapost.com/news/2018/03/31/oil-spill-cleanup-fire-kills-two-in-balikpapan.html

http://www.thejakartapost.com/news/2018/04/02/panic-grips-balikpapan-following-oil-spill-fire-impact.html

Buďme silní!

– Bekantan –